Babička

23. července 2008 v 19:46 | LoarenFailet |  Ostrůvek fantazie-povídky
Z půlky pravda, z půlky jen má fantazie

Za teplých nocí, kdy měsíc v úplňku dopadá svým jemný stříbrným světlem do mého pokoje, sedávám na parapetu okna a pozoruji temnou noc, kdy přes lunu přeběhne jen občasný mráček. Hvězdy na nebi měsíc doplňují a jen pár z nich svítí tak intenzivně, že se zdají být tak blízko. Poslouchám listí, které jen někdy zašumí pod doteky nesmělého letního větříku. Zadívám se do dálky a pozoruji temné kopce a louky. Jak ráda bych se tam daleko rozběhla a zapomněla na všechny starosti. Mé myšlenky však vyruší dutý dopad a tiché zaúpění. Polekaně se zadívám na místo kde jsem ten neznámý hlas zaslechla. Vidím temný obrys něčeho, co se pohybuje. Sama nevím proč, ale lehounce a tiše jako kočka sklouznu z parapetu a dopadnu bosýma nohama do měkké trávy, která mě zalechtá. Pomalu se blížím k neznámému a každým krokem zvažuji zda jsem udělala dobře. Na zemi spatřím díky jasně svítícímu měsíci těžce se pohybující tělo. Pokleknu k němu a letmě se dotknu ramene člověka na zemi. Ten sebou trhne a těžce se otočí, aby se na mne podíval. Jeho černé oči, ve kterých se odráží luna, pohlédnou do těch mých, světlounce modrých. Dívá se na mě z lehce pootevřenými ústy a z rozbitého rtu mu stéká pramínek rudé krve.
,,Kdo jsi?" zeptám se ho s neskrývanou obezřetností.
,,Jsem... anděl..." odpoví ztěžka a snaží se postavit, přičemž si okamžitě všimnu jeho černých sametových křídel.
,,Anděl?"
,,Ano... anděl... smrti." vydechne a zapotácí se, když se mu konečně povede postavit se. Znovu se na mně podívá a když uvidí zděšení v mé tváři, nežně-jakoby mně chtěl uklidnit-se usměje a klidným hlasem mi řekne:
,,Nepřišel jsem si pro tebe..." s ulehčením si oddychnu. Ale co potom dělá v naší...
,,... ale pro tvou babičku."dodá konejšivě. Pohladí mně po tváři a okamžitě se mi začnou klížit víčka....
Tiše sedím na parapetu okna. Dívám se do zahrady, kterou slunce zalévá svým opalizujícím žárem. Nedutám. V korunách stromů tiše ševelí vánek a po mé tváři sklouznou slzy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama