Smrt číhá všude II

17. srpna 2008 v 0:30 | LoarenFailet |  Ostrůvek fantazie-povídky
Tak je tu pokračování, ale asi se vám moc líbit nebude

S tichým zasténáním otevřu oči a rozhlédnu se. Nademnou klečí ta žena, která byla předtím v okovech.
,,C-co se stalo?" zachrčím, namáhavě se posadím a okamžitě se chytím za hlavu. V uších mu hučí a ve spánsích pulzuje pronikavá bolest, jako by mi někdo ve stejném rytmu bubnoval na hlavu.
,,Nejspíš Vás omráčil. Nevím, neznám jejich moc."
,,Musíme zavolat policii!" vyhrknu, aniž bych ženu poslouchal.
,,Policii? V tomhle nám žádní.. jak-se-jim-to-říká? Ano, muži zákona nepomohou." odpoví smutně a zavrtí hlavou tak prudce, že jí její dlouhé blond vlasy šlehnou po tváři.
,,Ale ano, pomůžou! Najdou ty padouchy a zabásnou je!" dívka se ušklíbne.
,,Víte, tohle není pozemský problém. Oni by tu neměli být... Vy byste tu neměl být, ale už se stalo." nevěřícně na ni zůstanu hledět.
,,Co to žvaníte?" vyhrknu v zoufalství.
,,No, ono jde o to, že ti, které jste viděl, nejsou z tohohle světa, stejně jako já. Sem jsme se dostali jen náhodou a Trillon a jeho kumpán teď hledají už týden klíč k bráně do našeho světa, ale já ho schovala, protože jestli jej najdou, bude zle." chvíli na ni hledím jako by spadla z hrušky a pak se rozesměju.
,,T-to... to s-s-se p-p-p-o-v-vedlo!" zajíkám se smíchem a skoro nemůžu popadnout dech.,,D-d-obrej vtip!" ukážu pěst se zdviženým palcem.
,,Jaký vtip? Tohle není žádný vtip!" rozkřikne se dívka a já se okamžitě přestanu smát.
,,Já bych řekl, že je a hodně povedený." ušklíbnu se.
,,Ne, není. Pokusím se Vám to vysvětlit. Naše Zem je v nebezpečí a naši lidé potřebují něco z téhle Země, co tu ukryl před mnoha lety můj pra pra dědeček, kdyby došlo k další válce, aby se k ní dostali dřív ti správní lidé než ti, kteří nás ohrožují. On, jako jediný, měl klíč k bráně, který se dědí. Když jsem klíč dostala ve svých pěti letech, nevěděla jsem k čemu je," na chvíli se odmlčí, smutně pohlédne z okna stavení a pokračuje: ,,Jenže teď, když opět vypukla válka, řekl mi náš král, který o tom věděl jako jeden z mála, že jediný způsob jak se jich zbavit je donést tu věc. A protože schopnost použití klíče se také dědí, jen já ho mohla použít. Když jsem však otevřela bránu, proklouzli sem i Trillon a Herden-to je ten druhý-a zajali mne. Dřív, než to však stačili udělat, klíč jsem schovala a oni ho teď hledají. Nevědí totiž, pro co jsem sem přišla." pozorně a s otevřenou pusou ji vyslehnu a nechápavě na ni zírám. Pořád mi prostě nedochází, že mohou být i jiní lidé.
,,Buď je tohle hodně nepovedený vtip, nebo hodně blbý sen a nebo to může být také pravda, i když o tom silně pochybuji."
,,Ta poslední možnost je bohužel pravdivá." řekne s náznakem úsměvu na pobledlé tváři.
,,V tom případě se divím, že jste naživu. Né, že bych si snad přál Vaši smrt," řeknu rychle, když si všimnu jejího výrazu.,,ale myslel jsem si, že Vás zabijí, když jim řeknete polohu klíče." dořeknu a čekán na její reakci.
,,Nó," protáhne a zamyšleně hledí na podlahu.,,abych řekla pravdu, také jsem čekala, že mne zabijí, ale nedokázali to. Když jsem jim řekla nesprávné místo ukrytí klíče a oni se pokusili mne zabít, nepodařilo se jim to. A když pak odešli, okovy ze mne spadly a vy jste se probudil," dopoví a nepatrně se zamračí.,,Teď ale musím najít tu zbraň, kterou zde ukryl můj dědeček. Pojďte."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mr.Indigo Mr.Indigo | 17. srpna 2008 v 12:01 | Reagovat

Musím říct, že se ti ta povídka opravdu povedla. Těším se na to, až si přečtu pokračování.

2 Mia Mia | 17. srpna 2008 v 14:24 | Reagovat

Tahle část se mi líbí,pokračování by bylo super O:)

3 Alexis Alexis | 17. srpna 2008 v 15:34 | Reagovat

Píšeš moc dobře, máš můj obdiv

4 SirWollf SirWollf | E-mail | 12. března 2010 v 10:39 | Reagovat

Je to pjekne.Ead bich psal protvuj blog kdystak se ozvy.

5 LoarenFailet LoarenFailet | 6. dubna 2010 v 19:12 | Reagovat

SirWolf:že by jsi chtěl psát pro můj blog? Nejfřív by jsi mi asi musel poslat pár tvých dílek....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama