Smrt číhá všude III

10. prosince 2008 v 22:04 | LoarenFailet |  Ostrůvek fantazie-povídky
Já vím, není to malý trapas, ale nevěděla jsem, jak napsat, aby to mělo pokračování takové, jaké má mít....

S nevídalým pocitem výjdu hned za ženou ven. Okamžitě mě oslepí záře ranního slunce, které mne nemilosrdně bije do očí a oslepuje.

Když si konečně zvyknu na zář, podívám se na polorozpadlý baráček uprostřed lesa, z kterého jsem včera, když jsem se vracel z večerní toulky, zaslechl právě tu, která jde teď předemnou.
,,Co teď zamýšlíte dělat?" zeptám se a dávám pozor, abych nezakopl o kořeny stromů.
,,Najít zbraň a potom se vrátit zpátky do mého světa."
,,A jak tu zbraň chcete najít?"
,,Já nevím.. zavede mě za ní srdce.."
,,Cože? Jak Vás za ní asi tak může zavést srdce?" uchechtnu se. V té chvíli však nedávám pozor a o jeden kořen zakopnu. Okamžitě spadnu na zem, a protože nestačím tlumit pád dlaněmi, nabiju si nos.
,,Nestalo se Vám nic?" přiskočí ke mě okamžitě dívka a starostlivě mi pomáhá se posadit.
,,Jasně, že ne. Vždyť jsem jen... spadnul." ušklíbnu se sám nad sebou a pomalu si z vlasů vytahuji listí.
,,Vždyť krvácíte!" vykřikne vyděšeně. Setřu si krev, která mi teče z nosu a podívám se na dívku. Je opravdu krásná, jak jí jemné paprsky slunce dopadají mezi korunami stromu na blond vlasy, jemně se třpytí a modré hluboké oči září, rty se rozpačitě chvějí.
,,To nic není. Jak se vlastně jmenujete?"
,,Landéna...,"vydechne a rychle se postaví.,,Měli bychom pokračovat, můj svět je ve velkém nebezpečí." řekne a okamžitě se začne prodírat lesem. Nemotorně se postavím a doběhnu ji.
,,Jak chcete tu zbraň najít?"
,,Neptejte se mě pořád, protože to nevím!" odpoví mi zoufale. Tolik bych ji chtěl pomoci, ale nevím jak.
Asi po 10 minutách se před námi konečně objeví silnice, po níž projíždějí auta.
,,Co to je?" zeptá se mě zmateně a schová se za mě.
,,Toho se nemusíte bát. To jsou auta a tím se my dostáváme tam, kam chceme." podívám se na Landénu a uvědomím si, že je polonahá.
,,No, asi bychom měli jít nejdřív ke mě domů, abych Vám dal nějaké oblečení."
,,Cože?"
,,Vaše šaty."ukážu na ni. Landéna se na sebe podívá a okamžitě zrudne. Snaží se rozpáranými šaty více se zahalit, ale nedaří se jí to.
Sundám si kabát, který mám na sobě a nadávám si, že mě to nenapadlo dřív. Vždyť jí musela být zima. Je podzím, a i když svítí slunce, nehřeje tolik, aby Landéně bylo teplo.
,,Tohle si vezměte," podám ji kabát a ona jej pořád zčervenalá vezme a oblékne.
,,A teď, no, zavedu Vás k nám, ano?"
,,Ale... měla bych spěchat."
,,Takhle nemůžete chodit po ulicích. Pojďte, nebydlím daleko." odkašlu si a chvíli přemýšlím, než ji chytnu za ruku a vedu po silnici ke mě domů. Cestu lemuje po obou stranách les a trvá několik minut, než spatřím první domy.
Procházet městem by byla za normálních okolností hračka, jelikož ale jde po mém boku tak půvabná dívka, každý muž se po ní uslintaně otočí a na každé ženě se zračí závist.
Jsem moc rád, když můžu sáhnout do kapsy džínů a vytáhnout klíče od dvěří paneláku.
,,Tohle je opravdu zajímavé stavení. Tak.. obrovské."
,,My tomu říkáme panelák." otevřu dveře a vyběhnu schody do třetího patra, kde konečně zapadnu domů. Landéna se zvědavě rozhlíží. Vidím na ni, jak ji každá maličkost zajímá.
,,Pojďtě zamnou..." ukážu na dveře mého pokoje a otevřu je. Landéna pomalu vstoupí a začne se opět rozhlížet.
,,Počkejte chvíli, hned dojdu...."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bigbiz Bigbiz | Web | 10. prosince 2008 v 22:46 | Reagovat

Tak jestli tomuhle říkáš trapas, tak já už fakt nevím, jak má vypadat dobrá povídka. To skloubení našeho světa a světa fantasy je velmi zajímavé. Rozhodně se budu těšit na pokračování.

2 Tiny tot Tiny tot | 11. prosince 2008 v 10:19 | Reagovat

Ty si vůbec nevěřiš. Vždyť se ti to náramě povedlo... Souhlasím s předešlím komentářem. To spojení je vážně hodně dobré. =)

3 Johanka Johanka | Web | 2. ledna 2009 v 0:19 | Reagovat

Ahoj, tohle je trochu mimo mísu, ale všimla jsem si, že tu máš videa z you tube a já jsem v tomto směru technické nemehlo. Mohla bys mi prosímtě na mých stránkách napsat do zprávy pro autora, jak se to dělá?

Co se tvých povídek a vůbec úrovně psaní týká, jsem ráda, že jsi na mém blogu nechala odkaz ke svým stránkám, protože jsem díky němu všechna tvá dílka přečetla a ráda se sem vracím. Co děláš, se mi líbí. Škoda, že z toho coby autor nemáš tak dobrý pocit jako my, co čteme ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama